2024.03.27

Kamień węgielny oficjalnie wmurowany.

Oficjalnie wmurowano kamień węgielny pod budowę apartamentowca Flora Śródmieście. King Cross realizuje w Łodzi nową inwestycję mieszkaniową, która powstaje przy zbiegu ulic Kilińskiego i Nawrot. „Flora Śródmieście” to nowoczesna kamienica składająca się z 162 apartamentów o powierzchni od 25 do 164 m2, a także 116 miejsc parkingowych. Za inwestycję odpowiada King Cross Developments Sp. z o.o., spółka z grupy King Cross zajmująca się inwestowaniem w nieruchomości komercyjne. Budynek zaprojektowany został przez firmę Demiurg Project, a generalnym wykonawcą jest Budimex S.A.

To nasza pierwsza inwestycja, jako King Cross w Łodzi po dłuższej przerwie. Teraz w ramach naszej strategii inwestycyjnej skupiamy się na hotelarstwie i budownictwie mieszkaniowym. Chcemy, by ten pierwszy obiekt w Łodzi był bardzo dopracowany, bo Flora ma być naszą wizytówką na długie lata. Chcemy na tym obiekcie zbudować sobie reputację, bo nie po to wróciliśmy po wielu latach do Łodzi, by zakończyć nasze działania na tej jednej inwestycji. Chcemy, by pojawiło się tutaj jak najwięcej zieleni. Na elewacji parteru Flory umieszczone zostaną również cytaty z najbardziej łódzkiej powieści – „Ziemi Obiecanej” Władysława Reymonta – powiedział Marcin Trybus, Prezes, Dyrektor Zarządzającego King Cross.

Łódź się mocno rozwija i to może nas jako inwestorów cieszyć. Bierzemy się ostro do pracy, by jak najszybciej zrealizować projekt. – powiedział Massimo Bonardi z zarządu King Cross.

Ta prestiżowa lokalizacja w Nowym Centrum Łodzi i niebanalny projekt uznanej pracowni, łączący nowoczesną bryłę z historycznym kontekstem architektonicznym. Grupa King Cross wchodzi do Łodzi z unikatowym projektem deweloperskim. Apartamentowiec Flora Śródmieście to współczesna, przyjazna mieszkańcom, wielkomiejska kamienica.

Dziękuję za zaufanie, jakim kolejny raz obdarzyliście nasze miasto. Wiemy, że inwestycja w centrum Łodzi nie należy do najłatwiejszych, ale wierzę, że wszystkie problemy są już za wami i niebawem będziemy mogli się cieszyć nowoczesną przestrzenią w tej części Łodzi – powiedziała Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi.

Ta inwestycja i jej podobne są fundamentem naszej strategii i są bardzo ważne dla przyszłości miasta. Jeśli miasto chce przyciągać inwestorów, chce się rozwijać to centrum Łodzi musi być jego wizytówką. Dlatego trzymamy kciuki za realizację projektu, bo dokładacie cegiełkę do rozwoju miasta Łodzi. – powiedział obecny na spotkaniu Adam Pustelnik, Wiceprezydent Miasta Łodzi.

–  Jesteśmy dumni, że jako największa firma budowlana w Polsce jesteśmy również obecni w Łodzi. Nasza współpraca zarówno z grupą King Cross, jak i miastem przebiega bardzo dobrze i mamy nadzieję, że tak pozostanie. – powiedział Marek Janowski z firmy Budimex S.A.

Projekt inwestycji przewiduje 162 apartamenty o powierzchni od 25 do 164 m2, a także 116 miejsc parkingowych w garażu podziemnym i naziemnym, do których wjazd będzie usytuowany od strony ulicy Kilińskiego. Zewnętrzna bryła budynku wzbogacona zostanie stylowymi balkonami i tarasami, pozwalającymi cieszyć się niecodziennym widokiem na historyczną część miasta.

Za koncepcję Flory Śródmieście odpowiada nagradzana poznańska pracownia Demiurg Project, znana chociażby z projektu Polskiej Stacji Antarktycznej PAN czy Galerii Arsenał w Poznaniu. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2024 rok.

Flora Śródmieście jest pierwszym w Łodzi deweloperskim projektem tego inwestora. King Cross to grupa z włoskim kapitałem, która od blisko 30 lat realizuje projekty inwestycyjne w branży obiektów komercyjnych. Jest jednym ze znaczących deweloperów w Polsce inwestujących w nieruchomości, dawniej głównie centra handlowe, obecnie mieszkania oraz hotele. W zakresie zainteresowania firmy leżą przede wszystkim projekty umożliwiające działalność hotelowo-rekreacyjną oraz deweloperską, takie jak Port Sztynort, czy Apartamenty Termalne w Uniejowie będące jedną z największych inwestycji mieszkaniowych tego typu w Polsce.

Zamieszkaj we Florze

  Zostaw wiadomość

  Kontakt

  ul. Kilińskiego 111
  90 - 001 Łódź

  Biuro sprzedaży:

  ul. Kilińskiego 113/U3
  90-049 Łódź

  +48 695 771 881
  +48 693 445 444
  [email protected]